Güvenli Ödeme Kolay İade 250 TL ve Üstü Alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo

Dalisa Topkapı Koleksiyon Kösem Sultan Kimono Bohem Kol ve Yaka Dantelli

1,499.00 

100 adet stokta

paylaş

EAN: 8682811098296 Stok Kodu DAL-TOPK-KS-DNT-KMN Kategori Etiket

Açıklama

Dalisa Topkapı Koleksiyon Kösem Sultan Kimono Bohem Kol ve Yaka Dantelli

Paket İçeriği: 1 adet Dalisa Topkapı Koleksiyon Kösem Sultan Kimono Bohem Kol ve Yaka Dantelli
Beden standarttır.

Kimono Ölçüleri:

Omuzdan Boy: 94 cm
Göğüs: 70 cm
Etek: 75 cm
Kol Boyu: 46 cm
Kol Ağzı: 27 cm

Pamuk ipliklerini özel bükümlü proses ile üreterek farklı bir kumaş dokusu elde ettik. Kumaş dokusunun yapısından esinlenerek bu yeni kumaşa Topkapı adını verdik. Eski kültürü yaşatmak için Topkapı kumaşını sanayi tipi makinelerle değil kara tezgâh ile elde dokuduk.
Osmanlı döneminden esinlenilen Topkapı kumaş ile çağımıza uygun yeni modeller tasarladık. Danteller ekleyerek bohem bir hava kattığımız kimono modellerimiz standart bedendir. %100 pamuk kumaştır.
Osmanlı zamanında padişahlara kıyafet dokuyan eski Buldan ustaları, Topkapı Sarayı Müzesi’nde sergilenen 4. Murat’ın hamam gömleğinden esinlenerek yeniden dokudular. Yüzyıllar geçtikten sonra bile Buldan’da 4.Murat’ın hamam gömleğinin tekrardan dokunabileceğini kanıtlamış olduk.
4. Murat’ın hamam gömleğinden esinlenerek yeniden dokunan bu özel kumaş ile birlikte eskiyle modernizmi birleştirdik. Topkapı ismini vermiş olduğumuz bu kumaşın kompozisyon içeriğine EOC teknolojisini uyguladık.
 

EOC(Evolution of Cotton) olarak bahsettiğimiz teknoloji ise;
8 yıllık bir çalışmada bor katkılı nanokompozit malzemenin %100 pamuklu kumaşa uygulanması işlemi ile oluşturulan bir teknolojidir. İnsan sağlığı üzerine bağışıklık sistemini güçlendirmesi gibi birçok olumlu etkisi olmasının yanı sıra, Radon Gazı Absorbsiyonu ve benzeri birçok oluşabilecek olumsuz etkiyi de önlemektedir. EOC doğal mineral ve alglerden oluşan nanokompozit bileşenler, D vitamini, kalsiyum, çinko ve magnezyum içermektedir. Bunlar bağışıklık sistemine olumlu katkı sağlar. EOC teknolojisi ile elde edilen kumaşın özellikleri aşağıda yer almaktadır ve bu özelliklerin hepsi kalıcıdır. Yapılan testlerde hiçbir zararlı maddeye, ağır metale rastlanmayan EOC de sadece organik boyar maddeler kullanılır. Bu teknoloji ile üretilen kumaş aynı zamanda doktorada tez konusu olmuştur ve sadece Evteks Tekstil firmasında uygulanan özgün ve eşsiz bir teknolojidir. %100 Türk malı olan EOC, birçok ödüle de sahiptir.
EOC Özellikleri Nelerdir?
1. Kötü Kokuyu Önleme: Bakterilerin neden olduğu, terleme sonrası oluşan kötü kokulara, ortam neminden dolayı oluşan küflere karşı etkilidir. Ayrıca anti-alerjiktir.
2. UPF 50+ Ultraviole Koruma: Güneşten gelen zararlı ışınları %99’ a yakın kalkanlama özelliğine sahip olduğu görülmüştür.
3. Elektromanyetik Kalkanlama: Elektromanyetik dalgalara karşı koruma sağlamaktadır. Dünya Sağlık Örgütü raporuna göre, elektromanyetik dalgalar baş ağrısı, uyku bozukluğu gibi olumsuzluklara neden olabilmektedir.
4. Radon Gazı Absorbsiyonu: Bizi radon gazından korur. Dünya Sağlık Örgütüne göre Radon gazı, sigaradan sonra akciğer kanserine neden olan ikinci etkendir.
5. Geç Tutuşurluk: Yapılan testlerde geç tutuştuğu görülmüştür. Geç tutuşurluk kamusal alanlardan evlerimize kadar hayatımızın tüm alanlarında büyük öneme sahiptir.
6. Artırılmış Mukavemet: Tekstil ürünlerinde standart olarak kabul edilen mukavemet ölçüsünün bu teknoloji ile 3 katından fazla mukavemete çıktığı görülmüştür. Böylece tasarrufa da imkân sağlar.
7. Üstün Su Emicilik- Hidrofilite: Pamuklu ürünlerde standart olarak kabul edilen 5-10 sn arasındaki su emilimi, çalışmada 1 sn’nin altına inmiş, sıvı yayılımın yüksek olmasına bağlı olarak da hızlı kuruma özelliği kazanmıştır.
8. Non-Formaldehit: Formaldehit kullanılmamıştır. Tekstil ürünlerine bazı özellikler kazandırılmak amacıyla formaldehit uygulanır. Bu madde alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermekle birlikte aynı zamanda da kanserojendir.
9. Kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir ve pozitif mineral etkisi vardır.
Sonucunda eşsiz kumaşlarımızla sağlıklı, konforlu, yıkamaya dayanıklı ve rahatlıkla satın alabileceğiniz ürünler oluşturduk.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.

Filters

Place your product filters here.